2022-09-19
Penktadienį po pamokų Užpalių gimnazijos mokiniai neskubėjo namo. Jų laukė įdomus susitikimas su buvusiomis Užpalių gimnazijos mokinėmis: Genovaite Kyne, Rasa Abelyte, Ina Meidiene. Geografijos vadovėlių autorė, Lietuvos geografų draugijos prezidentė Genovaitė Kynė pasakojo apie ekspediciją į Aliaską. Pagrindinis ekspedicijos „Brydė 2022“ tikslas – susitikti su už Atlanto gyvenančiais lietuviais. Mokiniai turėjo atsakyti į klausimus, gavo prizų už teisingus atsakymus. Susidomėjimo sulaukė ir Vyganto Broniaus Pšibilskio knygos „Kazys Pakštas ir atsarginė Lietuva“ pristatymas. Kazys Pakštas - Lietuvos geografas, keliautojas, visuomenės veikėjas, profesionaliosios geografijos Lietuvoje pradininkas, mūsų kraštietis. Kai iš Lietuvos emigravo į Vakarų Europą, Šiaurės ar Pietų Ameriką beveik 100 tūkstančių šalies piliečių, Kazys Pakštas kūrė alternatyvios Lietuvos idėją: „Mano mylimoji svajonė pasilieka įkūrimas antrosios, mažosios Lietuvos, labai toli nuo Rusijos...“. Ekspedicijos dalyvės pasakojo, kad kelionė į Aliaską - K. Pakšto svajonės įgyvendinimas. Mokiniai klausėsi įdėmiai, nes žinojo, kad per pamokas teks viską prisiminti, nes mokytojai pateiks užduočių. Po įdomių ir rimtų kalbų laukė linksma sveikatinimo popietė. Mokiniai mokėsi šiaurietiško ėjimo paslapčių, mokytojai Birutė Masonienė ir Saulius Šližys subūrė mokinius sporto žaidimams. Buvo įdomu ir linksma. Nuoširdžiai dėkojame viešnioms už dovanotą gražią popietę.

Užpalių gimnazijos jaunieji žurnalistai