2022-06-17
Užpalių gimnazijos mokiniai birželio 16 d. rinkosi į paskutinį šiais mokslo metais renginį „Naktis mokykloje“. Buvo numatytos tokios pamokos (akademinės veiklos):
18 – 18.45 val. Pasiekimų ir meno pamoka. Mokiniai rinkosi II aukšto fojė. Direktoriaus pavaduotoja ugdymui R. Gavėnienė atėjo su didžiule pintine padėkų. Kiekviena klasė buvo apdovanota, nes kiekvienoje yra mokinių, pasiekusių aukštų akademinių rezultatų, dalyvavusių įvairiuose projektuose, olimpiadose, konkursuose. Buvo paskelbta ir Metų mokinio nominacija. Geriausia šių mokslo metų mokine tapo Beatrisė Vinokurova, I gimnazinės klasės mokinė. Mokinai moka pasidžiaugti sėkme. Gražiai dainavo Gaivilė Karosaitė, Greta Šukytė, būgną ritmiškai mušė Kotryna Šukytė, muzikos garsais visus užbūrė Žemyna Vaškelytė. Buvo linksma, norėjosi šokti, tai ir stojome į bendrą ratą – Gretos daina apie vasarą visus suvadino.
19 – 20.00 val. Tiksliųjų ir gamtos mokslų pamoka. Atėjo metas įrodyti, kad ne iš kelmo spirti Užpalių gimnazijos mokiniai. Mokytojai parengė dalykines užduotis, kurias reikėjo atlikti kūrybiškai. Teko sukonstruoti erdvinį kūną, pristatyti laiko mašiną, parengti drabužių kolekciją iš pateiktos medžiagos. Buvo smagu kiekvienai klasei pasirodyti ir į kitus pasižiūrėti.
20.30- 21.30 val. – 8, I g., II g. kl. mokinių projektų pristatymas – pamoka ,,Klausymo ir kalbėjimo menas“. Aktų salėje rinkomės išklausyti, ką mokiniai tyrinėjo, atrado, nustatė. Teko išklausyti ir daug sužinoti apie valiklius, apie oro taršą, apie Vyžuonų šilo fauną ir florą, kiek mokinių ir mokytojų plauna rankas prieš valgį, kiek laiko Užpalių mokiniai praleidžia prie išmaniųjų įrenginių, kokią tai daro žalą ir kt. Kaip tikri mokslininkai-tyrėjai Užpalių gimnazijos mokiniai pristatė savo tyrimus. Buvo gera į juos žiūrėti ir klausytis.
Nuo 22 val. – Šokių pamoka. Buvo malonu išvysti buvusį mūsų mokinį, dabar studentą Augustiną Kubiliūną, kuris mokė šokti. Muziką rinko Užpalių šokių legenda – Birutė Minutkienė. Na ir trenkėm šokti... sukosi ir mažieji penktokai, ir didieji III g klasės mokiniai. Ypač dėmesingai klausė mokytojo ir norėjo gražiai išmokti šokti mūsų septintokai. Paskui jau mes mokėme vieni kitus, nes kiekviena klasė turėjo pristatyti namų darbą – savo šokį, kurį turėjo išmokti visi.
Nuo 23 val. – Sporto pamoka. Ilgai bumbsėjo kamuoliai sporto salėje, komandos varžėsi tarpusavyje, kuri stipresnė, vikresnė, kiti tiesiog šūksniais drąsino ir skatino žaidžiančius.
Miegelis su klase. Daugumai taip ir nepavyko užmigti. Gal jau vėlokai surastas lobis (pica) pamaišė ir sočiai prisikirtus nesimiegojo. Visi ilgai dar kalbėjosi sugulę klasėse, kas filmą žiūrėjo, kas sėlino gąsdinti draugo ar kokios šunybės krėsti... Juk išsiskirsime, prasideda vasara, atostogos...

Neišsimiegoję, prisinaktinėję Užpalių gimnazijos jaunieji žurnalistai

naktis1 naktis