Radviliškio rajono savivaldybės švietimo ir sporto paslaugų centras kartu su kitomis savivaldybėmis partnerėmis (15 savivaldybių) įgyvendino Neformaliojo vaikų švietimo finansuojamą projektą „Būk detektyvas!“, skirtą Lietuvos 100 –čiui. Tikslas – skatinti mokinius geriau pažinti savo gimtąjį kraštą, domėtis jo istorija. Žygiais, kraštotyriniais tyrimais, netradicinėmis ugdomosiomis aplinkomis buvo plečiamas mokinių akiratis, sudaromos galimybės patiems pamatyti ir sužinoti savo krašto žymiąsias istorines vietas. Mokiniams buvo skiepijami įgūdžiai ir mokėjimai, kurie reikalingi kasdieniniame gyvenime.
Idėjos autorius – Virginijus Savukynas, žurnalistas, kultūros antropologas, LRT televizijos laidos „Istorijos detektyvai“ kūrėjas, programėlės „Būk detektyvas!”, skirtos keliautojams, norintiems geriau pažinti Lietuvos istoriją, projekto vadovas.
Užpalių gimnazijos IIg mokiniai, įsijungę į projektą, naudodami interaktyvią programėlę „Būk detektyvas“, kūrė iššūkius ir maršrutus, dalinosi savo miestelio istorija, buvo apdovanoti padėkomis ir gavo dovanų!!! Jau dabar istorinius iššūkius ir maršrutus galite išbandyti parsisiuntę į savo mobiliuosius telefonus ar planšetinius kompiuterius programėlę „Būk detektyvas“.

Projekto vadovė gimnazijoje istorijos mokytoja N. Braukylienė

detektyvai