Kovo 20 – 26 dienomis Lietuvoje vyko emocinės paramos tarnybos „Vaikų linija“ rengiama 8-oji nacionalinė „Veiksmo savaitė BE PATYČIŲ 2017“. Prisijungę prie šios iniciatyvos, Utenos r. Užpalių gimnazijos mokytojai, mokinių taryba ir socialinė pedagogė vykdė įvairias veiklas, skatinančias visus vaikus ir suaugusiuosius pastebėti patyčias, pranešti apie jas ir taip jas stabdyti.
• Užsiėmimas ikimokyklinio amžiaus vaikams ir 1-2kl. mokiniams „Mūsų rankos ir žodžiai skirti ne patyčioms!“ ir „Draugystės medžiai“.
• Užsiėmimas 3-4kl. mokiniams „Kiekvienas gali sustabdyti patyčias“ ir „Koks yra tikras draugas?“.
• Užsiėmimas 5-6kl. mokiniams „Nelauk, kol sunkumai užaugs“ ir „Koks yra tikras draugas?“.
• Užsiėmimas 7-8kl. mokiniams „Nelauk, kol sunkumai užaugs“ ir „Ką reiškia būti savimi?“.
• Didžiausios motyvacijos konferencijos „NO LIMITS“ peržiūra ir aptarimas su gimnazinių klasių mokiniais.
• Vasario, kovo mėnesį Debatų klubo nariai 5-10 klasėse, forumo debatų būdu aiškinosi, kokią vietą mūsų gimnazijos gyvenime užima patyčios, ar pakankamai skiriame dėmesio, kad jos išnyktų.
• Metodinės medžiagos sklaida „Patyčios gali ir turi liautis!“, „Elektroninės patyčios. Tu gali jas sustabdyti!“.