Pavasarį kiekvienas norime pradžiuginti parskrendančius paukščius naujais inkilėliais. Tačiau dažnai susiduriame su klausimu, kaip teisingai pagaminti inkilėlį, kad jame paukšteliai suktų lizdelius ir ten perėtų savo vaikelius. Gruodžio 9 dieną, 5-6 klasės mokiniai svečiavosi pas užpalietį Dainių Širvį, kuris papasakojo apie Lietuvoje gyvenančius skirtingų rūšių paukščius bei atskleidė svarbiausias detales, kurios yra būtinos gaminant inkilėlius. Svarbiausia, kad inkilas būtų saugus, apsaugotų nuo plėšrūnų, nepakistų nuo blogų oro sąlygų. Pats geriausias inkilas yra tas, kuriame paukščiai išperi sveiką ir gausią jauniklių vadą. Naujomis žiniomis mokiniai pasinaudojo patys sukaldami inkilėlius! Dabar telieka sulaukti naujų gyventojų, kurie už tai atsidėkos nuostabiomis giesmėmis...

Socialinė pedagogė Miglė Neliupšienė

inkil1 inkil2