Sulaukėme Advento – susikaupimo, rimties ir apmąstymų laiko. Šiais metais jį pasitikome su mažaisiais bibliotekos lankytojais ir viešniomis: Utenos kc darbuotoja, entuziastinga folklorininke Dalia Magyliene ir užpaliete, garsia pasakore Vida Baroniene. Viešnios priminė, jog viso Advento laikotarpiu, laukiant Kristaus gimimo, atsisakoma triukšmingų linksmybių, skiriama daugiau laiko apmąstymams. Senovėje, užbaigus didžiuosius lauko darbus, ilgais tamsėjančiais vakarais žmonėms atsirasdavo daugiau laiko bendrauti, vykti vieniems pas kitus. Susirinkus į vieną trobą, kad vakarai neprailgtų, susigalvodavo, kaip juos paįvairinti: kas dainomis, kas žaidimais, kas pasakojimais, o kas – burtais. Vaikai klausydavosi ir, žinoma, neapsieidavo be žaidimų. Nors ir Adventas, bet vaikai visada yra vaikai. Jie žaisdavo kiek ramesnius, tylesnius žaidimus. O tokių, pasak mūsų viešnių, buvo tikrai nemažai. Mūsų mažieji popietės dalyviai išbandė jų ne vieną. Taip pat jie minė mįsles, klausėsi nuotaikingų, pamokančių istorijų.
Prisilietimas prie lietuvių liaudies tradicijų padeda mokiniams susipažinti su tradicine tautos kultūra, ugdoma meilė gimtam kraštui, didžiavimasis savo tauta.

Bibliotekininkės

adv1 adv2