Visus metus savo veiklomis džiuginęs bibliotekos lankytojus projektas „Užpalių vaikai skaito lietuviškas knygas“, kurį finansavo Kultūros rėmimo fondas, baigėsi „Pasakorių valandėle“ ir Vilniaus „Teatriuko“ muzikiniu spektakliu „Pasaka“.
Pasakojimas žodžiu tikriausiai yra seniausias istorijų pasakojimo būdas. Daugelio žmonių vaikystėje, pasakojimai buvo naudojami kaip auklėjimo priemonė, siekiant gero elgesio, kultūros istorijos pažinimo bei formuojant bendruomenės tapatybę ir vertes. Šiais laikais dažniausiai istorijos mus pasiekia per tekstą ar ekraną, o tradicinio pasakojimo akis į akį, protas į protą, širdis į širdį, net patys to nežinodami, labai ilgimės. Todėl mūsų 6 – 7 klasių mokiniai: Agnė, Greta, Vytautas, Dovilė, Jurinta ir Monika visus pradinukus pradžiugino linksmomis, šmaikščiomis lietuvių autorių istorijomis. Mažiesiems bibliotekos lankytojams buvo įdomu ir nauja išgirsti jaunuosius pasakorius, savais žodžiais, nuotaikingai perteikiančius literatūrinio nuotykinio kūrinėlio mintį bei nuotaiką.
Nemažiau gerų emocijų suteikė ir į svečius iš Vilniaus atvykęs „Teatriukas“, išsiskiriantis paprastumu, šiltumu, nuoširdumu bei profesionalumu. Aktoriai savo muzikiniame spektaklyje „Pasaka“ meistriškai apjungė literatūrą, tautosaką ir nuostabią muziką. Jų spinduliuojama puiki nuotaika iš karto pasiekė žiūrovus ir neapleido viso spektaklio metu. Ikimokyklinės, priešmokyklinės grupių auklėtiniai, visų pradinių klasių mokiniai kartu buvo ir spektaklio dalyviai. Jie ir dainavo, ir vaidino, ir atsakinėjo į klausimus, ir net lipo į sceną kaip lygiaverčiai aktoriai. Pasirodymas baigėsi, o geros nuotaikos užteko visai dienai.
Šis projektas baigėsi, bet biblioteka laukia savo lankytojų į kitas veiklas, kitus užsiėmimus, kitus susitikimus.

Bibliotekininkės

pro1 pro2 pro3 pro4